Фразеологічні одиниці української мови: емоційно-оцінний аспект
За останні роки жодна галузь лінгвістичної науки не привертала до себе такої уваги українських мовознавців, як фразеологія, основні поняття, обсяг проблематики та об’єкт вивчення якої залишаються актуальними. Становленню фразеології як галузі лінгвістики сприяє ґрунтовне дослідження семантичної природи словосполучень. Тож виникає потреба у здійсненні комплексного дослідження та аналізу мовних явищ шляхом проведення психолінгвістичних експериментів, які сприяють розв’язанню проблем конотації фразеологізмів.
Мета роботи – дослідити механізми мовного вираження емоцій у мовленні учнів на матеріалі конотації фразеологічних одиниць. Для реалізації поставленої мети нам необхідно дослідити наукові засади з проблеми; з‘ясувати диференційні ознаки фразеологізмів; проаналізувати наявні сучасні класифікації фразеологічних одиниць; методом асоціативного експерименту виявити додаткові значення досліджуваних ФО, визначити їх кількісні та якісні параметри; дослідити вплив семантичної структури ФО на конотацію фразем; методом кількісного та якісного аналізу результатів експерименту визначити оцінний потенціал фразеологічної конотації за змістом атрибутивних асоціативів (негативно оцінні, позитивно оцінні та амбівалентні). Детальніше
Науково-дослідницька робота В.Гармаш була відзначена дипломом III ступеня у II етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.
Супроводжуючі документи
Напишіть відгук